Przygoda z rodzicielstwem jest jedną z najwspanialszych jakie można sobie tylko wyobrazić. Wiem o tym jako mama ale też jako lekarz na co dzień pracujący z dziećmi w Szpitalu Klinicznym oraz w Poradni Pediatrycznej.

Niezależnie od tego jak bardzo staralibyśmy się przygotować do roli rodzica każdy kolejny dzień współistnienia z Małym Człowiekiem stawia kolejne wyzwania, które czasem przerastają każdego. Naprawdę każdego!

Nierzadko radość przeżywania pięknych chwil z dzieckiem mąci niepewność i co dzień rodzące się wątpliwości. Czy właściwie zajmuję się moim dzieckiem? Czy robię wszystko co tylko możliwe aby prawidłowo się rozwijało?

Blog Dla Młodych Rodziców powstał aby wspierać rodziców w trosce o harmonijny rozwój ich dzieci w oparciu o aktualną wiedzę i standardy medyczne. Niestety wszechobecny natłok często sprzecznych informacji najczęściej dezorientuje, wprowadza chaos i podważa zaufanie do lekarzy prowadzących Państwa dzieci. Czasem pomimo wizyty lekarskiej lub po jej zakończeniu  nasuwają się Państwu kolejne pytania, bądź część przekazanych informacji wymaga przypomnienia lub doprecyzowania. Spróbujemy sobie z tym poradzić.

Niezmiernie cieszę się gdy Rodzice dzielą się ze mną w trakcie wizyt swoimi wątpliwościami, bo dzięki temu  możemy je rozwiać!

Tym bardziej będzie mi miło jeśli będziemy wspólnie mogli rozwiewać je tutaj.

Bo spokojni i szczęśliwi rodzice to spokojne i szczęśliwe dziecko.

 

Blog nie stanowi alternatywy dla wizyty lekarskiej i nie może jej zastępować!

Nie służy stawianiu własnej diagnozy bez konsultacji z lekarzem prowadzącym dziecko ani nie zwalnia z konieczności zbadania dziecka w przypadku występowania jakichkolwiek niepokojących dolegliwości!

 

Mam nadzieję, że wspólnie uda się nam stworzyć miejsce gdzie razem będziemy stawiać pierwsze kroki na drodze zdrowego, radosnego dzieciństwa i spokojnego rodzicielstwa .

 

Jeżeli nurtuje Państwa jakiekolwiek zagadnienie/problem zapraszam do zgłaszania ich tutaj abyśmy razem mogli się z nim uporać.

Zapraszam do lektury.

Z pozdrowieniami

 

Lek. Sylwia Sulik-Gajda